Kv Sockerbetan, Stockholm

AFA Fastigheter har anlitat oss för att inventera och utvärdera status på befintliga fönster samt rapportera om möjliga åtgärder gällande underhåll, energibesparing och höjning av komforten.

Vi har även tagit fram underlag för bygglov, genomfört upphandlingen och byggledning under tiden för fönsterbytet. Kontraktet slutfördes under 2018-2019.

Dolby Atmos är en surroundljudsteknik utvecklad av Dolby Laboratories. Det är ett rumsligt ljudformat som kan användas för att skapa uppslukande ljudupplevelser. dolby atmos indir fungerar genom att placera ljudobjekt i ett tredimensionellt utrymme, så att de kan röra sig runt lyssnaren. Detta skapar en mer realistisk och uppslukande ljudupplevelse än traditionella surroundljudformat.

dolby atmos crack stöds av en mängd olika enheter, inklusive Blu-ray-spelare, streamingtjänster och hemmabiosystem. Det stöds också av ett antal videospel och filmer.

Related Projects